Mistrziq.pl

Ranking inteligencji część 2

Ranking inteligencji część 2

Prezentujemy ciąg dalszy naszego poprzedniego artykułu o osobach wybitnie inteligentnych.

 

5. John Henry Sununu – polityk amerykański, kubańskiego pochodzenia. Urodził się 2 lipca 1939 roku w Havanie, na Kubie. Jako polityk przynależy do republikanów. Sununu ma barwną biografię, ponieważ w latach 1983-1989 został mianowany na stanowisko gubernatora miasteczka New Hampshire. A nieco później został szefem personelu w Białym Domu pod ówczesną prezydenturą George’a Busha. Henry Sununu ma jednego syna, którym jest John Edward Sununu, który również zatriumfował w swojej karierze i obecnie pełni funkcję senatora. Iloraz Inteligencji Johna Henry’ego Sununu wynosi 180.

6. Neil deGrasse TysonIQ 175 – amerykański astrofizyk oraz pracownik naukowy urodzony na Manhattanie, w stanie Nowy Jork 9 października 1958 roku. Od 1996 roku został powołany na stanowisko dyrektora planetarium Hayden  w nowojorskim muzeum „Rose Center for Earth and Space” w Nowym Jorku. Nadmienione muzeum stanowi część Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej, w którym to miejscu deGrasse Tyson założył Wydział Astrofizyki w 1997 roku i dołączył do niego jako pracownik naukowy od 2003 roku.

7. Kim Ung-Yong – wybitny koreański inżynier oraz znany z pseudonimu „cudownego dziecka”. Urodził się w Gangwon, miasteczku leżącym w Południowej Korei. Kim został zaklasyfikowany w Księdze Rekordów Guinnessa, podobnie jak opisywana wcześniej Savant, do osób z najwyższym wynikiem inteligencji, gdzie według badań jego intelekt mierzył 210 punktów. Lecz niestety w 1990 roku, zlikwidowano tę kategorię w Księdze Rekordów Guinnessa i młody Kim musiał pożegnać się z takim tytułem. Ojciec Kima, Kim Soo-Sun był profesorem na jednej z koreańskich uczelni wyższych. W wieku 6 lat można było stwierdzić, że ma predyspozycje do nauki języków obcych, ponieważ bardzo dobrze mu szła nauka czytania koreańskiego, angielskiego, japońskiego, niemieckiego i wielu innych języków. Po ukończeniu liceum, wstąpił w szeregi studentów Narodowego Uniwersytetu Chungbuk, gdzie po studiach został inżynierem.

8. Mislav Predavec – z wykształcenia chorwacki matematyk i profesor z zanotowanym IQ, mierzącym 190. Urodził się w Zagrzebiu w 1967 roku i jego wysokie zdolności intelektualne towarzyszyły mu od dzieciństwa. Uczęszczał do lokalnej szkoły „Schola Medica Zagrabiensis”Predavec po ukończeniu szkół w 2002 roku utworzył spółkę o nazwie GenerIQ, która stanowi część jego całego przedsiębiorstwa. W 2012 roku przez jeden z chorwackich magazynów, został ogłoszony trzecim w kolejności, jako najinteligentniejszy człowiek na Ziemi.

9. Manahel Thabet – ekonomistka i naukowiec pochodzenia jemeńskiego. Jest najmłodszą osobą, która otrzymała stypendium na sfinansowanie badań inżynierskich „magna cum laude”. Jej poziom IQ wynosi 168.

Zapraszamy do przeczytania kolejnej części artykułu omawiającego współczesnych mistrzów iq, który niestety tym razem pojawi się dopiero za jakiś czas 🙁 Ale zapraszamy przez ten czas do rozwiązania jednego z naszych co prawda płatnych, ale profesjonalnych i wierzytelnych testów iq onlineOprócz tego, zapraszamy również do rozwiązania za darmo jednego z naszych quizów.

 

2 thoughts on “Ranking inteligencji część 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.